Harmadik helyen a Loki

A DVSC hazai pályán, alig több mint háromezer néző előtt legyőzte a Diósgyőrt a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójában. A vendégek 2008 óta nem tudnak nyerni Debrecenben. A hazaiak pedig a megszerzett három ponttal a harmadik helyre léptek előre. A Debrecen kezdte aktívan a mérkőzést, sorozatban dolgozta ki a helyzeteit, és szűk húsz perc elteltével már két góllal vezetett. A Diósgyőr leginkább védekezett, de korántsem hatékonyan, egy-egy ellentámadása pedig erőtlen volt, a hazai kapuig el sem jutottak a vendégek az első harminc percben. A szünet előtti utolsó negyedórára viszont magára talált, látványosan feljavult a DVTK, több helyzetet dolgozott ki, és az egyiket ki is használta.  A fordulást követően továbbra is élénk ritmusú, változatos volt a mérkőzés, a Debrecen játszott mezőnyfölényben, de a Diósgyőr is igyekezett kontratámadásokat vezetni. A DVSC szabadrúgásból növelte előnyét a félidő közepén, ezzel bebiztosította győzelmét, amely megérdemelt volt, mert többnyire azt történt a pályán, amit a hazaiak elképzeltek. A meccs 3-1 (2-1)-es hazai győzelemmel zárult._DSC0837